Pojištění

 

Pojištění je základním prvkem každého kvalitního finančního plánu. Málo kdo z nás má na účtu několik milionů, aby byl připravený na opravdu každou možnou událost. Kdo tedy takovéto možnosti nemá, neměl by váhat zabezpečit se alespoň základními pojištěními.

 

Základní dělení pojištění je:

 

  1. Pojištění majetku: pojištění našeho nejdražšího majetku jako je dům, byt, vybavení domácnosti či auto. Samozřejmě je možné pojistit si naprosto jakýkoliv majetek, ale výše zmíněné jsou pojišťovány nejčastěji a mají největší opodstatnění.
  2. Pojištění osob: pojištění osob nám mělo pomáhat předcházet výpadkům příjmu a pokrýt případné vysoké náklady na léčení. Často se používá i jako prostředek jako pomoci pozůstalým v případě naší smrti např. splatit hypotéku nebo se vyrovnat s výpadkem příjmu.

   Pojištění osob se dále dělí:

  • Úrazové: pojištění specializující se jen za zajištění rizik. Vypláceno z něj dostanete jen v případě, že budete mít nějakou pojistnou událost.
  • Životní: hlavním cílem je zajistit nejvýznamnější události v lidském životě. Téměř vždy je v něm zahrnuto pojištění pro případ smrtí a nějaká spořící složka dávající si za úkol pomoci člověku například při odchodu do důchodu. Rozdíl oproti důchodovému je tedy právě ve spořící složce, kterou člověk dostane vyplacenou po skončení platnosti smlouvy.

 

Kromě těchto dvou druhů existují i další pojištění jako pojištění právní ochrany či odpovědnosti. Některá pojištění mohou kombinovat prvky z více typů pojištění nebo mohou být naopak mnohem specifičtější. Toto byl ten nejzákladnější přehled a podrobnější informace se dočtete v dalších článcích.

 

Komentáře   

 
0 # www.nabytok-detsky. 2014-10-09 22:20
Pekný príspevok. Bývalsom, trvale weblog a som, ohromený!
Veľmi užitočné informácie špecificky finále časť :
) Aj starostlivosť k ako informácie veľa. Býval som, hľadáme istá
info
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

 

Přidat komentářAnti-spam: Sestav puzzle
¨Finanční plán