Před první schůzkou

Předpokládám, že když čtete tuto stránku, máme spolu domluvený termín schůzky a já jsem Vás odkázal právě na tento text. Pokud ne pak mě neváhejte kontaktovat, aby byla tato stránka určena i pro Vás.

Už máme domluvenou schůzku. Jak se na ni tedy můžu připravit?

Gratuluji k prvnímu kroku k zahájení, doufám že oboustranně, příjemné a přínosné spolupráci. Nezkazte ho prosím tím, že se na schůzku bez předchozí omluvy nedostavíte. Každému se může stát, že se situace změní a prostě se dostavit nemůže. Ale nikomu neprospěje, když čas, který jsem měl vyhrazený pro Vás, zůstane nevyužit y důvodu neochoty napsat krátkou zprávu, že se nemůžete dostavit.

Volba přístupu je jen na Vás.

Nemohu, a ani nechci, Vás nutit k nějakému nasazení. Samozřejmě se nemusíte na schůzku nijak připravovat, a přesto pro Vás udělám maximum, které bude v mé moci. Ale můžete zvolit aktivní přístup, díky kterému naši spolupráci významně zrychlíte, zpříjemníte a hlavně zkvalitníte.

Rozhodl jsem se zvolit aktivní přístup. Co mohu tedy udělat?

  • První věcí, kterou můžete začít, je přečtení si článku o významu a vlastnostech osobního finančního plánu (zde). Díky tomu, že už budete mít o tomto tématu základní přehled, budeme moci věnovat čas užitečnějším tématům než je vysvětlování o co při osobním plánování jde.
  • Další věc můžete udělat kdykoliv a kdekoliv. Zamyslete se nad Vaší současnou situací. Jak žijete, jaké přibližně máte příjmy a výdaje, jaké máte potřeby… Mimo současné situace se zamyslete i nad budoucností. Máte nějaké plány, které chcete určitě uskutečnit, sny, které v případě dobré finanční situace chcete zrealizovat… Vše jsou to důležité informace k opravdu přínosné spolupráci, které byste ale mohli bez předchozího rozmyšlení opomenout.
  •  Poslední věcí, kterou můžete před schůzkou udělat je vyplnění přehledu příjmů a výdajů (zatím není umístěný na server). Z tohoto přehledu se dá vyčíst mnoho zajímavých a hlavně užitečných informací o Vašich finančních možnostech. Možná si při jeho vyplňování uvědomíte, na co máte zbytečné vysoké náklady, a kde tudíž můžete ušetřit peníze, které použijete jinde lépe.

Přístup jsem si vybral a podle něj se zachoval. Co teď?

Nyní už nezbývá nic jiného než vyčkat na čas schůzky a před schůzkou se pozitivně naladit, ať je jednání oboustranně co nejpříjemnější.

Ještě před schůzkou bych dodal několik posledních slov. Neočekávejte hned na první schůzce podepisování nějakých smluv ani, že Vám předložím řešení Vaší situace. První schůzka je čistě informativní.

¨Finanční plán