Penzijní reforma 2013

Konečně je to tady. Dlouho očekávaná změna se stává realitou.Důchodová reforma přichází v platnost. Někteří se těší, někteří se děsí. Nikdo ji však nezastaví a dotkne se každého. Připravte se proto na ni i Vy a zařiďte se tak, jak nejlépe budete moci.

O co jde

Jde o to, že od 1.1.2013 se definitivně rozjíždí důchodová reforma. Konkrétně se zavádí tzv. druhý nepovinný pilíř důchodového systému. Ten přinese možnost stát se méně závislým na státě. Jaký je skutečný přínos a jaké to s sebou nese nevýhody se dočtete na dalších stránkách, na které se přepnete výše.

Tato novinka ale není významná jen pro běžné občany, ale i pro finanční poradce a zprostředkovatele. Pro ně je to obrovská příležitost k rozšíření své klientely. Co to přinese Vám, občanům, se dozvíte v kartě Jaké hrozí nebezpečí.

A protože se jedná o velice důležitou událost, která se týká každého z nás a nevyznat se v ní by byl hřích, jsem připraven se s Vámi o tomto tématu bavit a pomoci Vám se v něm zorientovat. Co konkrétně Vám mohu nabídnout se dočtete v kartě Jak Vám pomohu.

Penzijní reforma Vás vůbec nezajímá? I to se může stát, i když doufám, že důvodem je jen nízký, nebo naopak důchodový věk. Pokud Vás tedy opravdu nezajímá, klikněte rovnou na záložku Informovat známé a informujte o nebezpečí alespoň Vaše blízké.

 

Jaké hrozí nebezpečí

 Ať si kdo chce, říká co chce, mé zkušenosti jsou takové, že nezáleží na inteligenci klienta, na jeho vzdělání, dokonce ani na jeho povaze, jestli podepíše svému poradci, co mu poradce nabízí. Podpis závisí zejména na schopnostech zprostředkovatele. Co tím chci říct - i Vám hrozí, že uděláte chybu.

S penzijní reformou přijde hromada zprostředkovatelů, jejichž úkolem bude jen a jen podepisovat ,přihlášky' do druhého pilíře. Budou mít naučené krásné, neodolatelné fráze, budou Vás zastavovat na ulici, tlačit se do Vašich dveří, budou Vám volat, budou Vám psát. Udělají cokoliv, abyste jim smlouvu podepsali. Jak dlouho vydržíte odolávat? Co když onen trhač bude Váš známý? I jemu řeknete upřímně:,,NE!"?

 Není jiné obrany než si zjistit maximum informací, podle nich se rozhodnout, jestli je pro Vás druhý pilíř vhodný. Pokud není, s klidem a připravenými argumenty odmítnete každého, kdo se jen zmíní, že něco podobného uzavírá.

A kde ony informace najít? Z pochopitelných důvodů Vám dám jen tyto indicie: na tomto webu. Zde naleznete články na toto téma. Nechce se Vám je hledat a ještě navíc číst? Pak se překlikněte na stránku Jak Vám pomohu a zjistěte více možností.

Jak Vám pomohu

 Druhý pilíř je životní rozhodnutí. Je dobrovolný, ale kdo vstoupí už nevystoupí. Kdo do něj nevstoupí sice neriskuje ztrátu peněz, ale má jistotu chudého státního důchodu.

 Každý by měl věnovat nějaký čas přemýšlení nad tématem, jestli vstoupit nebo ne. Ke správnému rozhodnutí ale potřebujete dostatek informací. A právě ty Vám mohu nabídnout.

Můžete využít email, formuláře na těchto stránkách nebo telefon k položení jakékoliv otázky, na kterou Vám rád odpovím. Daleko efektivnější je přibližně hodinová osobní schůzka, na které budeme moci na toto téma skutečně diskutovat a probrat ho dopodrobna. Pracujete v kolektivu nebo jste členem klubu či spolku a myslíte, že v reformě neplavete jen Vy? Dohodněte se s kolegy a udělejme skupinovou diskuzi

V čem jsem ale jiný, že v sekci Jaké hrozí nebezpečí upozorňuji na zástup podepisovatelů a najednou Vám nabízím sám schůzku? Nabízím Vám pouze informace a pomoc při rozhodování, ne podpis smlouvy. Předem Vám mohu garantovat, že ať je Váš názor na reformu jakýkoliv, na schůzce se Vám ho budu snažit vyvrátit. Ne že bych ho chtěl zpochybňovat, ale abych Vás upozornil na všechny aspekty reformy a dal najevo jak těžké je se správně rozhodnout. Konečné rozhodnutí nechám jen na Vás.

Přemýšlíte, jestli by pro Vás schůzka měla smysl? Neváhejte mi zanechat vzkaz pomocí kontaktního formuláře v sekci O mně.

Výhody a nevýhody

Zde bych krátce shrnul výhody a nevýhody penzijní reformy. Bohužel, co je pro někoho výhodou, je pro druhého nevýhodou. Přesto se jich několik pokusím vyjmenovat.

Výhody:

  1. Zbavení se závislosti na státu
  2. Možnost dědictví naspořených peněz
  3. Šance na vyšší důchod

 Nevýhody:

  1. Nemožnost vystoupit z 2.pilíře
  2. Důchod závislý na fungování finančního trhu
  3. ,Jistá' výše důchodu

 Skutečné výhody a nevýhody jde odhalit jen u každého z Vás individuálně. Pokud skutečně chcete výhody a nevýhody poznat, překlikněte do sekce Jak Vám pomohu.

 

 

Přidat komentářAnti-spam: Sestav puzzle
¨Finanční plán