Nejlepší běžný/studentský účet

U koho si založit běžný účet? Jaký bankovní účet je nejlepší? To je otázka, kterou si alespoň jednou položil snad každý z nás.

Ani já ji dlouho nedokázal zodpovědět. Dnes už mám jasno. Dlouho jsem si myslel, že je to ten od Air Bank, ale při hledání nejlepšího spořícího účtu jsem narazil na běžný účet od Equa bank.

Ten nabízí všechny běžné elektronické transakce bez poplatků, ale přidává několik dalších skvělých vlastností.

 

Výběry z bankomatu

Potěšily mě na něm především výběry ze všech bankomatů v ČR a vedení účtu zdarma při aktivním využívání účtu. Už od mBank jsem zvyklý, že veškeré online transakce jsou bezplatné, stejně jako vedení účtu. Ale pro bezplatné výběry jsem musel plnit relativně vysoké platby kartou a i tak jsem jich mohl mít bez poplatků maximálně tři za měsíc. V období, kdy jsem dojížděl denně do Prahy autobusem, byly pro mě podmínky těžko splnitelní a tři výběry za měsíc mi nestačily. Nemohl jsem tedy být příkladem, že lze neplatit žádné poplatky. Co znamená podle Equa Bank aktivní využívání účtu? Stačí provést v měsíci tři transakce kartou. To je skutečně jednoduché. Konečně tedy mohu u Čechů oblíbené výběry z bankomatu provádět zdarma.

 

A v čem dále je Equa účet tak skvělý? Založení účtu mě stálo přibližně 15 minut na počítači, kdy jsem vyplnil žádost a potvrdil. Okamžitě mi bylo zpřístupněno internetové bankovnictví. Druhý pracovní den mě na předem domluvené adrese navštívil kurýr, se kterým jsem podepsal smlouvu a tím se účet kompletně zaktivoval.

 

Dalším velkým plusem je skvělý spořící účet držící se dlouhodobě mezi pěti nejlepšími spořícími účty (aktuálně 4. nejvyšší úrok).

 

Že máte u stávající banky hromadu trvalých příkazů inkas a podobně? Žádný problém. Navštivte osobně pobočku Equa bank a vyžádejte si převedení účtu. Equa bank se pak postará o vše za Vás. Zadarmo!

 

Výběry a platby v zahraničí

Začátkem září jsem byl na dovolené v Rakousku. Před odjezdem jsem řešil, z kterého mého účtu bych měl vybírat hotovost v eurech. Řešil jsem tedy dvě otázky: Jaké jsou za výběr poplatky a jaký kurz banka nabízí. I zde jsem zjistil, že je Equa skvělá. Nabízí totiž o něco lepší kurz než Česká spořitelna a o mnoho lepší než mBank. Neporovnával jsem to sice s dalšími bankami, ale předpokládám, že mnoho lepších nebude. I poplatek za výběr byl spíše symbolický.

 

Resumé

Kupodivu jsem v ceníku ani jinde nenašel žádnou zásadní slabinu účtu. Troufám si tedy tvrdit, že se jedná o nejlepší nebo alespoň jeden z nejlepších běžných účtů na českém trhu. Jedinou možnou nevýhodu spatřuji v malém množství poboček. Ale to je problém všech nových bank. O kvalitě běžného účtu od Equa bank ostatně hovoří i množství ocenění, které banka získala. Z nich je asi nejvýznamnější Zlatá koruna za nejoblíbenější účet veřejnosti pro rok 2014.

 

Nejlepší studentský účet

A co ten v nadpisu zmiňovaný studentský účet?  Studentské účty jsou už dnes přežitkem. Chcete-li tedy nejlepší studentský účet, zvolte zcela běžný účet od Equa, Air nebo Zuno bank. Žádný studentský účet nemá lepší parametry než nejlepší běžné účty.

 

Air Bank má pravdu

Na závěr Vás vyzývám. Nenechávejte to na Yindy ani nevěřte reklamám na rádoby výhodné balíčky starých bank. I za novými bankami stojí velké společnosti a musí splňovat stejné zákonné normy včetně pojištění vkladů. Nebojte se tedy svěřit své peníze někomu, kdo Vám je nevysaje.


Užitečné odkazy:

Equa bank - běžný účet

Air Bank - běžný účet

mBank - mKonto

Zuno - běžný účet

Komentáře   

 
0 # http://www. 2015-08-05 12:23
Děkuji za příspěvek. Je velice užitečný!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Jarmila 2016-03-21 19:33
Dobrý den. Já jsem se chtěla zeptat na studentský ú. Chtěla jsem se zeptat na počázeční vklad, podmínky založení(dokumenty), potvrzeni o sudiu a poplatek za vedení účtu. Já jsem se snažila najít informace na www.equabank.cz/ , ale nepovedlo se mi to. Děkují, byla bych ráda, kdyby jste odpovídal na mojí otáku. Článek se mi líbil.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

 
 
0 # Lenny 2018-03-11 19:40
Ať už jde o účty, nebo o půjčky samotné, vždycky doporučuju využít nějaký online srovnávač - najdete tam všechny produkty na jednom místě a pohodlně vyberete ten, který vám sedí nejvíc.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

 

Přidat komentářAnti-spam: Sestav puzzle
¨Finanční plán