Osobní finance

Nejlepší běžný/studentský účet

U koho si založit běžný účet? Jaký bankovní účet je nejlepší? To je otázka, kterou si alespoň jednou položil snad každý z nás.

Jak zhodnotit své úspory

Jak zhodnotit peníze vybrané ze stavebného spoření? Vybrali jste peníze ze životního pojištění a nevíte kam s nimi? Toto je nejčastější důvod, proč se na mě lidé sami obracejí. Nedávno jsem si na schůzku připravil relativně přehlednou tabulku srovnávající různé alternativy.

2.pilíř?

Snad každá třetí reklama v televizi je na vstup do 2. pilíře důchodového systému. Veřejnost a média ho v jednom kuse odsuzují. Jak to s ním tedy je? Článek pojednává o důchodovém spoření čili o 2. pilíři důchodového systému, do kterého si účastníci odvádějí 3%(z hrubé mzdy, v současnosti placené jako sociální pojištění) + 2%(z hrubé mzdy, vyplácené jako čistá mzda) z příjmů.

Jediná pojistka, kterou musíte mít

Žádné pojištění není pro každého. Když nemám auto, na co mi bude povinné ručení? Když jsem v důchodu, na co úrazové pojištění? Když nemám dům, těžko si nějaký pojistím. Existuje ale jedna výjimka! A tím je pojištění odpovědnosti v občanském životě.

Je mi dvacet-nic nepotřebuji

 


Většina mladých své finance nechávají náhodě. Samozřejmě k tomu existují zřejmé důvody. Kapesné plus nějaká ta koruna z brigády sotva stačí na jídlo a nějakou tu zábavu. A vlastně ani nemají co řešit. Stálý příjem nemají, nikdo na nich není závislý, na důchod je brzy…

Podobné články

¨Finanční plán