Profesionální finanční plán

Plán je základem každého kvalitního rodinného rozpočtu. Jak by měl takový plán vypadat? Stáhněte si ukázkový plán.

Než vyjedete na cestu autem do neznámých končin, jistě se nejprve podíváte do mapy kudy jet. Nejspíš si mapu vezmete s sebou (v papírové formě nebo ve formě GPS navigace). Stejné je to s finančním plánováním. Než začnete uzavírat různé finanční produkty, je dobré ujistit se, že Vám pomohou dostat se k Vašemu finančnímu cíli. Jinak se může stát, že dojedete někam, kam jste rozhodně dojet nechtěli.

Mapou pro finanční plánování je právě finanční plán. Každý z nás se nachází v jiném startovním bodě a má jiné cíle. Neexistuje mapa, která by byla vhodná pro každého. Mojí prací je, ve spolupráci s Vámi, vytvořit mapu, která Vás povede.

Každý plán by měl obsahovat několik základních částí.  Měl by zmapovat aktuální finanční situaci domácnosti. Zhodnotit aktuálně uzavřené smlouvy a navrhnout jejich úpravy. Měl by nám ukázat, jak zajistit aktuální majetek a příjem. Nakonec by měl navrhnout cestu k finančně náročným cílům.

Já ve svých plánech přidávám ještě další informace. Těmi jsou základy finanční gramotnosti. Kromě individuálních doporučení, se díky plánu zorientujete v problematice plánování a zjistíte, proč je plán vytvořen právě takto.

Jak tedy vypadá plán, který nábízím klientům? Stačí vyplnit formulář pod článkem a na zadaný email Vám bude odeslán odkaz pro stažení plánu ve formátu PDF.

Plán ale obsahuje pouze holé informace. Pro skutečný přínos z plánu, je potřeba i slovní komentář k uvedeným údajům. Právě při osobní konzultaci se z na první pohled nepřehledné změti informací stane jednoduchý návod, kudy se vydat.

Důležitou vlastností plánu je jeho nezávislost na realizaci skrz konkrétního poradce. Plán ode mě můžete vzít a přijít za jiným poradcem, ať Vám pomůže s jeho realizací. I tak Vám plán poskytne vysokou přidanou hodnotu.

 

Stažení vzorového plánu


Nejsem robot

 

Ocením jakékoliv Vaše komentáře k přehlednosti, vzhledu a dalším vlastnostem plánu.

Přidat komentářAnti-spam: Sestav puzzle
¨Finanční plán