Můj názor na PlanSecur

V minulém článku jsem se rozepsal o mém působení ve společnosti OVB.  Závěrem bylo spíše záporné hodnocení. Nyní přidám názor na společnost PlanSecur, do které jsem přešel z OVB.  Nebojte, nyní už budu poněkud přívětivější.

Opět upozorňuji, že se jedná o zcela subjektivní názory. I to, co já považuji za obecný fakt, může být někým jiným vnímáno odlišně.

Myšlenka přejít do PlanSecuru přišla po přečtení rozhovoru s panem Šandou na serveru www.investujeme.cz. Po přečtení slov pana Uzla o své nové společnosti jsem byl rozhodnut vyzkoušet ji. Vyplnil jsem formulář na stránkách společnosti a dva dny na to jsem seděl na kafi s jedním ze zakladatelů společnosti, panem Kladivou.  Na druhé schůzce se vyplnil můj sen, bylo rozhodnuto, že mým přímým vedoucím bude právě p. Šanda.

Základní charakteristika

Společnost PlanSecur vznikla teprve v roce 2011. Navíc i přesto, že se jedná o MLM, tak si své poradce vždy vybírala a nenabírala je ve velkém. Proto se jedná o relativně malou společnost, kde si dokážou vážit každého ze spolupracovníků. Její zvláštností je také způsob přerozdělování provizí, kdy je do struktury vypláceno 100% z provize. Společnost je živena jen z poplatků, které jsou strhávány za zpracování smluv. Ty fungují na trochu jiném principu než běžné snižování provizí. Výsledkem tak jsou vyšší provize pro poradce na všech pozicích a tlak na kvalitnější produkci.

Prostředí a zázemí

Prostředí v PlanSecuru je daleko profesionálnější než v OVB. PlanSecur nabízí poradcům pravidelná školení prodejních dovedností vedená profesionálními školiteli. Věkový průměr poradců je taktéž vyšší, než je v poradenství běžné. Víte tak, že se můžete kdykoliv obrátit na skutečně zkušené lidi. Většina z nich už také byla v nějaké velké společnosti, kde zjistili, jak to dělat nechtějí. Navíc je Vám neustále připomínána nutnost odvádět skutečně proklientskou práci a nutnost udržet jméno společnosti neposkvrněné.  Spořících pojistek tak v produkci příliš nenaleznete.

 

Další palec nahoru si zaslouží za prostředí, kde na Vás nikdo za každou cenu nepříjemně netlačí kvůli obrovské produkci a rekrutování. Samozřejmě to má stinnou stránku v podobě nižší produkce některých poradců.

Mé pocity z PlanSecuráckého portálu jsou rozporuplné. Na jednu stranu přináší mnoho vylepšení oproti tomu OVBáckému. Na druhou stranu je ne vždy úplně přehledný a občas má technické problémy. Celkově se dá hodnotit jako užitečnější.

Oproti OVB je jistou nevýhodou absence kanceláří v Praze, které těsně před mým příchodem do společnosti zrušili a teprve na konci působnosti otevírali nové. A v jiných městech to není o moc lepší. Je to tedy hlavně na nových poradcích, kde za podpory společnosti vyrostou nové kanceláře.

Smlouva

Smlouva je jednoznačnou výhodou PlanSecuru. Sice také neumožňuje spolupráci s jinými firmami, než s partnery PlanSecuru (bohužel mi několik společností velice chybělo). Ale neexistuje zde žádná jiné omezení. Žádné konkurenční doložky se tak poradce bát nemusí.

Dokonce i klienti jsou Vaši a Vy máte právo na vyplácení provizí (např. následných) i po odchodu ze společnosti.

Osobnosti

Působení v PlanSecuru bylo pro mě značně o osobnostech a respektu. Dovolím si proto napsat pár slov o několika důležitých lidech.

Jan Šanda: můj vedoucí, osoba, která má můj doživotní respekt. Je to neuvěřitelně dobrosrdečný člověk, připravený kdykoliv komukoliv pomoci a poradit. Člověk s obrovskými zkušenostmi nejenom z oblasti financí.

p. Kladiva: spoluzakladatel společnosti, osoba odpovědná za vzdělání. Člověk, který podle mě dokonale zvládá asertivní chování a tak se s ním vždy skvěle jedná. Je to skutečný profesionál v oboru vzdělávání, což je poznat při každém jeho projevu. Vždy je připraven pomoci poradcům na všech pozicích.

p. Uzel: nejvýznamnější osoba společnosti. Podobně rozporuplná osobnost jako portál. Na jednu stranu má můj maximální díky tomu, co dokázal vybudovat a díky tomu, že jsou pro něj zákony a jméno společnost vždy na prvním místě. Ostatně i tato vlastnost byla nejspíš důvodem mého opuštění společnosti (nechtěl jsem připustit, aby vedení společnosti mělo nad tímto webem 90% kontrolu).  Na druhou stranu jeho chování není příliš asertivní. (Možná mají takto s p. Kladivou rozdělené role ve vedení společnosti.) Pokud je něco špatně, tak je to většinou p.Uzel, kdo zvýší hlas. Zažil jsem situace, kdy, i když stejnou chybu dělala většina týmu,  on si vybral jednoho a na něm názorně předvedl, co si o oné chybě myslí.  Možná ale ta přísnost prostě patří k vedení společnosti.

Také si myslím, že by mělo občas vedoucí duo přenechat více detailů vedení jiným pracovníkům. Alespoň mně se zdá, že se o vše starají jen oni dva za pomoci skvělých asistentek z centrály. To možná trochu brzdí rozvoj společnosti. Ale to ať posoudí oni sami.

Shrnutí

V PlanSecuru rozhodně naleznete více pozitiv než negativ. Pokud je pro Vás důležité významné postavení ve společnosti, zajímavější finanční ohodnocení a hlavně pro klientský přístup a přitom dokážete fungovat z velké části samostatně a nepotřebujete k práci neustálý až nesnesitelný tlak, pak může být pro Vás PlanSecur ta správná společnost. Společnost se stále vyvíjí a každý její člen může pomoci v jejím rozvoji. To se o velkých MLM říci nedá.

 

Tento článek nemá být reklamou ani antireklamou. I když se zejména o některých osobách vyjadřuji v superlativech, myslím to skutečně upřímně (nic mi za to neslíbili).

Ještě jednou upozorňuji, že jsem Vám sdělil pouze svůj pohled na společnost a její osobnosti. Pokud Vás bude zajímat více, máte k dispozici diskuzi pod článkem nebo kontaktní formulář v sekci O mně.


Rozhovor s p. Šandou o přestupu do PlanSecur

P. Uzel o založení PlanSecuru

 

Komentáře   

 
0 # Michaela Fejtová 2014-04-01 16:27
. Firma vás obviní z porušení údajně, protože je to nesmysl, zadrží vám provize, přivede vás do problémů a pak prostě a jednoduše nekomunikuje. Nikdo vám neodpoví, má to být společnost založená na komunikaci s klientem, ale neumí odpovědět ani svému obchodnímu zástupci. Je to smutné.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

 
 
0 # Jindřich Buk 2014-04-08 09:10
Je pravda, že i já mám zkušenost, která Váš názor podporuje. Při vyplňování daňového přiznání jsem zjistil, že jsem si nestahoval provizní výpisy do počítače. Napsal jsem tedy email do PlanSecuru se žádostí o zaslání výpisů. Když jsem po dvou týdnech neobdržel odpověď, napsal jsem jim ještě jednou na jiný email. Opět bez odpovědi. Během telefonického rozhovoru mi slečna sekretářka přislíbila, že mi budou výpisy po víkendu zpřístupněny. To se nestalo údajně z důvodu, že už je nemají a měl jsem si je stáhnout. To jsem si ale musel znovu zjišťovat sám telefonicky. Těžko tedy říct, zda je skutečně nemají, nebo se rozhodly také dělat bývalým poradcům problémy.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
-1 # Michaela 2014-04-08 14:04
ale vůbec celkově, třeba provizi ze smlouvy udělané v říjnu, jsem dostala provizi až v lednu a to jen půlku, druhou až v únoru, celkově prostě máte mít 61% ve skutečnosti se na ně nedostanete, to jsou storno rezervy, pak nesmyslný poplatek 1220 za životku, už se k tomu nechci vyjadřovat, doufám, že už o nich nikdy neuslyším.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

 
 
0 # Jindřich Buk 2014-04-08 15:31
Musím říct, že jste první od koho slyším hanění. Uvidíme, jestli se ještě někdo časem přidá. Zatím je stále považuji za seriozní minimálně vůči klientovi.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Personal PS 2014-07-28 17:00
Vážený pane Buk, to že jste si Vaše provizní vuúčtování neukládal, je Váš problém.
Je Vaší povinnosti jednání řádnéhio hospodáře. Není úkolem společnosti PlanSecur bývalím spolupracovníkům dělat assistenci.
Tak si prosím stěžujte sám u sebe.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

 
 
0 # Jindřich Buk 2014-07-28 17:25
Nemyslím si, že se vyjadřuji jakkoliv špatně na účet PlanSecuru. Naopak jsem ho vždy obdivoval. Nemyslím si, že Vaše neasertivní vyjadřování je na místě.
Nikdo neříká, že je to Vaším úkolem. Žijeme ale ve 21. století, kdy se vše neustále archivuje atp. Je systémově složitější mazat výpisy bývalých poradců (vzhledem k tomu, že stále přibývají nové (následná provize)) než nechávat uložené všechny na ,věčnou dobu'. Méně času sekretářkám zabere vyhledat ony výpisy a poslat je emailem než mi několikrát zvedat telefon a číst emaily ode mě.
Navíc tady nejde ani o to, že jsem z Vás výpisy nedostal. Tady jde o fakt, že až při pátém kontaktu se někdo uráčil mi oznámit, že je údajně nearchivujete.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Personal PS 2014-07-28 16:57
paní Fejtovou se zabívají organy činne v trestném řízení.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

 
 
0 # Jindřich Buk 2014-07-28 17:18
p. Fejtová dokonce nebyla nikdy pod PlanSecurem vedena jako pojišťovací zprostředkovatel, jestli správně koukám. Zvláštní člověk.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Michaela 2014-07-29 16:00
Vaše starosti bych chtěla mít, nebyla vedena samozřejmě, těch 10000 za registraci jako PPZ není zrovna lehký sehnat.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

 
 
0 # Michaela 2014-07-29 16:02
Ajajaj taková hrubka "zabívají"

Žádné orgány činné v trestném řízení, jen blbý kecy.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

 
 
0 # Jindřich Buk 2014-08-07 19:48
To těžko někdo objektivně posoudíme. Končím tím tuto již bezpředmětnou diskuzi.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Lenka Žáková 2015-12-12 23:35
Zatím bez komentářů
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

 

Přidat komentářAnti-spam: Sestav puzzle
¨Finanční plán