Finanční poradenství

Proč platit za finančního poradce?

Finančních a investičních zprostředkovatelů běhá v naší zemi desetitisíce. 99% z nich Vám své služby nabídne „úplně zadarmo“. Vydělávají totiž na provizích za zprostředkování smluv mezi Vámi a finančními společnostmi.

Kromě nich jsou tu ale i poradci, kterým za jejich služby musíte platit přímo z vlastní kapsy. Mají takovíto poradci smysl? Já zastávám názor, že ano. Nyní se Vám pokusím vysvětlit, proč byste se o ně měli i Vy zajímat.

Finanční poradenství zdarma, placené nebo žádné?

Tyto a mnohé další otázky jsem pokládal respondentům v mém nedávném průzkumu. Co si tedy o poradenství myslí běžní lidé?

Profesionální finanční plán

Plán je základem každého kvalitního rodinného rozpočtu. Jak by měl takový plán vypadat? Stáhněte si ukázkový plán.

Konec finančních poradců v Čechách nebo jen další prázdná gesta?

Zdá se, že se blíží apokalypsa pro finanční poradce. Internetové finančně-informační portály v posledních týdnech nežijí ničím jiným než regulacemi provizí u životního pojištění a doporučeními ČNB ohledně zprostředkování produktů. Z některých článků nebo vyjádření se může zdát, že pokud návrh zákona omezujícího provize projde, bude to znamenat konec pro většinu poradců. Jaký je ale můj pohled?

Můj názor na PlanSecur

V minulém článku jsem se rozepsal o mém působení ve společnosti OVB.  Závěrem bylo spíše záporné hodnocení. Nyní přidám názor na společnost PlanSecur, do které jsem přešel z OVB.  Nebojte, nyní už budu poněkud přívětivější.

Podobné články

¨Finanční plán