Transformace na honorářové poradenství

Po měsících příprav smluv, sazebníku, průzkumu trhu a dalších konečně nastává den D. Den, kdy se má poradenská činnost přesouvá do zcela odlišné dimenze. Do honorářového poradenství.

V oboru působím už téměř 4 roky. Během té doby jsem byl jen jedním z tisíců podobných. Má filosofie a schopnosti poradit sice byly v posledních dvou letech nadprůměrné, ale jinak jsem se příliš nelišil. Tento podzim ale nastává zlom. Přecházím totiž na honorářové poradenství. Už ode mne tedy nečekejte spolupráci zadarmo. Nyní se mé služby řídí sazebníkem.

Proč honorářové poradenství?

Důvod je jednoduchý. Nejsem a nechci být finanční zprostředkovatel nýbrž poradce. Na rozdíl od velké části poradců na trhu říkám já klientovi, co by měl mít a jak to nastavit. Není to tedy jen o tom, co si klient nějak vymyslí. A radím dle obecně uznávaných metodik ne dle výše provize, která plyne ze sjednaných produktů. To zda se rozhodnete mého doporučení držet, je jen na Vás. Nikdy se nerozcházím s klienty ve zlém kvůli tomu, že odmítli sjednat smlouvu.

Bohužel vznikali i situace, kdy se ozval nějaký známý, že potřebuje poradit s tím či tím. Já věnoval několik hodin výpočtům, modelacím, hledání informací a přípravě na to, jak mu vše srozumitelně vysvětlit. On ale den, dva před schůzkou napsal nebo zavolal, že se omlouvá, ale že to nevyjde, že má nějaké nečekané náklady a vše se tak odkládá na neurčito. Já ztratil x hodin času a mám jen hromadu papírů na skartování. Nyní budu mít spolupráci jištěnou smlouvou a vím, že za svůj čas zaplacen budu i pokud si řešení nakonec rozmyslí.

Co to přinese klientům?

Klienti získají především smluvně danou jistotu kvalitní služby.

Dále získají oficiální svobodu volby, kdy a kde produkty uzavřou. Chcete si smlouvy uzavřít samy přímo v pojišťovně nebo bance? Vaše věc. Chcete s realizací počkat dva měsíce? Dobrá.

V nejdražší službě klient získá jednoduchou příručku, jak nakládat se svými financemi v nejbližších letech včetně mnoha tipů a především základy finanční gramotnosti.

Kolik to bude stát?

Mým cílem je představit honorářové poradenství každému, kdo se chce o své peníze aktivně zajímat. Poplatky za služby jsem proto nastavoval na co nejpřijatelnější částky. Konkrétní sazby naleznete v sazebníku.

Pro koho?

I nadále se chci orientovat především na osobní a rodinné finance. Neexistuje tedy žádný minimální příjem nebo jiné podmínky. Snad jedinou podmínkou je nebýt v exekuci, osobním bankrotu nebo dluhové pasti. S tím už těžko něco udělám.

Jak tyto neobvyklé služby získat?

Je to jednoduché. Stačí navštívit sekci O mně -> Kontakt a vyplnit kontaktní formulář nebo mi rovnou zavolat na telefon. Poté se domluvíme na podrobnějších informacích, podle potřeby sejdem a zahájíme naší spolupráci.

Věřím, že se Vám budou mé vylepšené služby líbit a nikdy nebude litovat vložených peněz.

 

Přidat komentářAnti-spam: Sestav puzzle
¨Finanční plán