Podvod dealera plynu a elektřiny

Právě jsem se vrátil ze schůzky s velice dobrými klienty, od kterých jsem se dozvěděl znepokojující informaci.

Vzhledem k faktu, že pod společností PlanSecur mohu klientům zajistit levnější plyn, zmínil jsem se o plynu i u tohoto staršího páru.  Odpověď pana A. mě však silně zaskočila. Zněla: ,,Okolo tohohle jsme měli nedávno pěkné patálie. " Dozvěděl jsem se, že před nedávnou dobou zazvonil na zvonek agent společnosti Centropol Energy. Poté, co ho vpustily domu, se s nimi snažil podepsat smlouvu o změně dodavatele elektřiny a plynu. Celé to ale komentoval slovy, že podepisují smlouvu s původním dodavatelem a pouze účetnictví se převede na jinou firmu. Choval se velice profesionálně a důvěryhodně a bohužel pan A. neměl zrovna po ruce brýle, a tak panu Mališovi vše podepsal.

Po odchodu p. Mališe  p. A. nalezl brýle, a pustil se do čtení smlouvy. Náhle ale zjistil, že ve skutečnosti podepsal převod dodavatele. Naštěstí se zachoval velice pohotově a okamžitě informoval svého původního dodavatele o jeho situaci a ten změně dodavatele zabránil.

Je však otázkou kolik dalších lidí tuto smlouvu p. Mališovi díky zjevně zavádějícím informacím podepsalo. Tento incident se stal v Roudnici nad Labem ve Školní ulici. Máte-li zde známé, zejména starší rodiče nebo prarodiče, ujistěte se, že neměli podobnou zkušenost. Jak jsem zpětně zjistil, Centropol patří mezi ty dražší dodavatele, a tak se přechod často i prodraží. Navíc i na internetu se dá narazit na diskuze, které potvrzují, že se takovéto chování agentů vyskytuje často a po celé zemi.

Jaké tedy plyne ponaučení? Zazvoní-li někdo u Vašich dveří, pokud nejste silné osobnosti, raději ho ani nevpouštějte domů. Pokud silnou osobnost máte, pak ho klidně vpusťte, ale neustále se ptejte, chtějte co nejvíce dokumentů a hlavně, nic nepodepisujte dříve, než si vše v klidu ověříte. Pokud totiž zjistíte, že jste byli klamáni, můžete o tomto chování informovat a ,zachránit‘ tím další ,nevinné‘.

Komentáře   

 
0 # Radová Erika 2015-06-05 16:21
Tak se může ptát jen nesvéprávný blb nebo cynický provokatér
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Přidat komentář



Anti-spam: Sestav puzzle
¨Finanční plán