Podvod dealera plynu a elektřiny

Právě jsem se vrátil ze schůzky s velice dobrými klienty, od kterých jsem se dozvěděl znepokojující informaci.

Vzhledem k faktu, že pod společností PlanSecur mohu klientům zajistit levnější plyn, zmínil jsem se o plynu i u tohoto staršího páru.  Odpověď pana A. mě však silně zaskočila. Zněla: ,,Okolo tohohle jsme měli nedávno pěkné patálie. " Dozvěděl jsem se, že před nedávnou dobou zazvonil na zvonek agent společnosti Centropol Energy. Poté, co ho vpustily domu, se s nimi snažil podepsat smlouvu o změně dodavatele elektřiny a plynu. Celé to ale komentoval slovy, že podepisují smlouvu s původním dodavatelem a pouze účetnictví se převede na jinou firmu. Choval se velice profesionálně a důvěryhodně a bohužel pan A. neměl zrovna po ruce brýle, a tak panu Mališovi vše podepsal.

Po odchodu p. Mališe  p. A. nalezl brýle, a pustil se do čtení smlouvy. Náhle ale zjistil, že ve skutečnosti podepsal převod dodavatele. Naštěstí se zachoval velice pohotově a okamžitě informoval svého původního dodavatele o jeho situaci a ten změně dodavatele zabránil.

Je však otázkou kolik dalších lidí tuto smlouvu p. Mališovi díky zjevně zavádějícím informacím podepsalo. Tento incident se stal v Roudnici nad Labem ve Školní ulici. Máte-li zde známé, zejména starší rodiče nebo prarodiče, ujistěte se, že neměli podobnou zkušenost. Jak jsem zpětně zjistil, Centropol patří mezi ty dražší dodavatele, a tak se přechod často i prodraží. Navíc i na internetu se dá narazit na diskuze, které potvrzují, že se takovéto chování agentů vyskytuje často a po celé zemi.

Jaké tedy plyne ponaučení? Zazvoní-li někdo u Vašich dveří, pokud nejste silné osobnosti, raději ho ani nevpouštějte domů. Pokud silnou osobnost máte, pak ho klidně vpusťte, ale neustále se ptejte, chtějte co nejvíce dokumentů a hlavně, nic nepodepisujte dříve, než si vše v klidu ověříte. Pokud totiž zjistíte, že jste byli klamáni, můžete o tomto chování informovat a ,zachránit‘ tím další ,nevinné‘.

Komentáře   

 
0 # Radová Erika 2015-06-05 16:21
Tak se může ptát jen nesvéprávný blb nebo cynický provokatér
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Vašek 2018-03-08 16:41
na tomto vebu jsme si opravdu početl, děkuji za rady, pokud je tu ještě trochu živo, zajímala by mě jedna věc, lze věřit srovnávačům ať už pojištění nebo půjček bez registru jako například v odkazu? Z čeho tyto srovnávače žijí a jak nabízí služby?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

 

Přidat komentářAnti-spam: Sestav puzzle
¨Finanční plán