Odběr novinek

Přihlášení

Jediná pojistka, kterou musíte mít

Žádné pojištění není pro každého. Když nemám auto, na co mi bude povinné ručení? Když jsem v důchodu, na co úrazové pojištění? Když nemám dům, těžko si nějaký pojistím. Existuje ale jedna výjimka! A tím je pojištění odpovědnosti v občanském životě.

Jedná se o jedno z těch nejlevnějších pojištění a přesto ho má málokdo. Někteří ho mají, ale nevědí, že ho mají (mají ho v rámci jiného pojištění), a tak by ho v případě problémů nevyužili.

Lze vymyslet tisíce příležitostí, kdy využijete toto pojištění. Takřka povinností by mělo být pro lidi, co občas jezdí na kole. Uvedu příklad z osobního života. Jedu takhle na kole v šest hodin ráno po vesnické ulici a najíždím na hlavní silnici. Silnice je sice hlavní, ale snad nikdy jsem na ní nepotkal auto, natož v 6 hodin ráno. A tak jsem na ni v téměř plné rychlosti najel. Bohužel to bylo poprvé, kdy jsem tam auto potkal. A to z větší blízkosti než bych si přál. Mám tvrdé tělo a tak byla škoda na autě vyčíslená na 30 tisíc korun. A hádejte, co mě zachránilo. Pojištění odpovědnosti, které jsem měl díky rodičům sjednané.

Uveďme si další příklad ze silnic. Máte malé děti? Ty bývají velice zbrklé. Může se stát, že vběhnou do silnice zrovna, když okolo pojede auto. Řidič ztrhne řízení a narazí do stromu. Škoda, která bude po Vás vymáhána, půjde do statisíců.

Jdete do vinotéky vybrat známému dárek k narozeninám.Na zádech máte batoh a neopatrně se otočíte. Regál padá a škoda se šplhá do desetitisíců.

Máte psa? Už Vám někdy utekl ať už ze dvora nebo třeba s vodítkem? Co kdyby někoho pokousal? Nebo vběhl pod auto? Po kom myslíte, že bude poškozený vymáhat odškodné? Samozřejmě po Vás.

Bydlíte v bytě a od horké plotýnky, kterou jste zapoměli vypnout chytne utěrka. Vyhoří tři byty nad Vámi a jeden pod Vámi. Škoda se vyšplhá do milionů.

Jste vlastníkem nemovistosti? Co když někomu spadne na hlavu rampouch a zraní ho? Opět Vaše chyba a Vy budete platit.

Sportujete? Jezdíte na lyžích nebo kolečkových bruslích? Obojí může být nebezpečné nejenom pro Vás. Hlavně pokud jezdíte rychle.

Takto bych mohl pokračovat třeba na deset stránek. Jistě Vás také napadne nějaký příklad třeba z vlastní zkušenosti. Pochlubte se s ním v komentářích.

Ti, kdo ještě pojištěnou odpovědnost nemáte, alou volat poradci (ideálně mně), že ji potřebujete zařídit.

Komentáře   

 
0 # 2015-06-28 09:49
Jen k příkladu rampouchu - to by se plnilo spíše z pojištění držby nemovitosti, ne z občanské.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Přidat komentářAnti-spam: Sestav puzzle
¨Finanční plán